Finské sauny

tradiční způsob saunování

Finská sauna je základní a nejžádanější forma sauny. Jedná se o místnost, která je vytápěná saunovými kamny na teplotu 60-110°C.

Provedení lavic

Standard

Již v základní výbavě sauny Standard máte možnost si užít luxusu designové lavice vyrobené z kvalitní dřeviny Abachi. Každá sauna je vyráběna individuálně a jsme tak schopni se přizpůsobit nejen rozměrům, ale i interiéru.

Optimum

Designový prvek těchto lavic a celkové provedení lze shrnout do těchto slov „v jednoduchosti je síla“. Lavice Optimum vyrobeny z latí abachi jsou ideálním řešením pro ty co vidí smysl v jednoduchosti. Důraz je pak kladen na detaily vystihující toto optimální řešení.

Therapy

Sauny Therapy jsou výjímečným designovým prvkem kombinující dřeviny Abachi a Červený cedr. Přední a zadní hranu lavice tvoří masivní cedr, které jsou spojeny masivními panely Abachi.

Exclusive

Provedení Exclusive je světový design kombinující lehkost s masivností, zároveň však má v sobě znaky luxusu. Masivní lavice Exclusive jsou vyráběny z kvalitní dřeviny Abachi neboli Africké vrby.

Deluxe Edge

Designová lavice Deluxe Edge je nejposlednější klenot řady lavic saunahouse. Je utimátním zhmotněním novodobého pojetí designu a praktičnosti sauny.

Materiál – dřevo

Africká vrba »

(African Ayous/Abachi)

Abachi je krásné světlé dřevo s jemnou texturou a bez suků. Dřevo je charakteristické pro svojí nízkou vodivost tepla a proto je zejména vhodné pro interiér saun (lavice a opěrky). Lze jej samozřejmě použít jak na vnitřní, tak vnější obklad sauny.

Kanadská borovice »

(Hemlock)

Hemlock má světle hnědou barvu a stejně tak jako Abachi je bezsukový a proto má dřevo na pohled i dotek příjemnou strukturu. Hemlock je velmi oblíbené a pevné dřevo a proto se používá především na vnější i vnitřní obklad sauny. Na lavice jej nedoporučujeme.

« Červený cedr

(Red Cedar)

Červený cedr je velmi oblíbená, kvalitní dřevina, která se dá označit za velmi luxusní. Přírodní aroma, kterým Červený cedr disponuje blahodárně pusobí na Vaše smysly a napomáhá tím k lepšímu prožitku ze saunování. Cedr je tmavě zbarvený a je vhodný jak na interiér, tak exteriér sauny.

« Skandinávský smrk

(Picea Abies)

Skandinávský smrk je oblíbená dřevina především díky příznivé ceně. Sukové dřevo ma světlou barvu a na rozdíl od tuzemského smrku je pevnější a neuvolňuje pryskyřici.

Materiál – ostatní

Masivní sklo »

Zakládáme si na výrobě z těch nejlepších materiálu. Proto používáme masivní materiály jak dřevěné tak skleněné. Masivní skleněné stěny i dveře jsou vyráběny z kaleného, broušeného skla o síle 10 mm, tak aby snesly vysoké teploty v sauně a zároveň působily jako dobrý izolant. Tvrzené sklo (nebo také ESG z německého Einscheiben-Sicherheitsglas – „tvrzené bezpečnostní sklo“) je speciální bezpečnostní sklo, které se vyrábí kalením.

Minerální vata ECOSE® »

K zebránením teplených ztrát slouží minerální vata německé značky Knauf s technologií ECOSE®. Vata o tloušťce 40 mm je optimálním izolantem do Vaší sauny. Jelikož největší teplo se drží u stropu, používáme zde vždy dvojtou vrstvu minerální vaty. Vata je vždy z obou stran pokryta parotěsnou folií.

« Nerezové šrouby

Ve finské sauně je sice především suchý, teplý vzduch, ale při polévání kamen vodou dochází k vyvíjení páry a zvyšování vlhkosti v sauně. Z tohoto důvodu je zapotřebí používat pouze vysoce kvalitní, nerezové vruty, aby nedocházelo postupem let k defektu.

« Parotěsná folie

Přesto, že hlavním izolantem v sauně je minerální vata, je vždy lepší míti z obou stran parotěsnou folii, která zabrání jakému koliv úniku.

Poptávkový formulář