Red Cedar (Červený cedr)

Červený cedr je dřevina pocházející z chladné oblasti v Kanadě. Díky svému původu je dřevo velmi odolné, antikorozní, lehké a slouží jako dobrý izolant. Dřevo Červeného cedru se vyznačuje červeno-hnědou barvou a příjemnou aromatickou vůní, které se během let postupně uvolňuje. Díky svým vlastnostem se vždy používá na ty nejluxusnější výrobky ze dřeva. Nízká vodivost tepla dělá pak z Cedru velmi vhodnou dřevinu i na interiér saun, jelikož při doteku nepálí.

Základní znaky Červeného Cedru

  • Nízká hmotnost, vysoká pevnost a stabilita
  • Příjemná a charakteristická barva
  • Aromatická vůně uvolňující se několik let
  • Rozměrová stálost – Nereaguje na teplo ani vlhkost
  • Nízká tepelná vodivost – Lavice nepálí

Zpracovatelnost

Díky stejnoměrné textuře je Červený cedr dobře opracovatelný a vždy vzniká hladký povrch. Při stloukání či řezání se dřevo neštěpí.

Barevnost

Každý kus Cedru má jiný barevný odstín, proto je takřka nemožné udělat jednu stěnu v úplně stejném odstínu. Hnědě načervenalá barva vytváří úžasný dojem ať je z Červeného Cedru vyrobené cokoliv.

Rozměrová stálost a specifická hmotnost

Dřevo Červeného Cedru má po vysušení velmi nízkou hmotnost, díky tomu disponuje velmi dobrými tepelnými i zvukovými izolačními vlastnostmi a snadno se s ním manipuluje. Cedr má velmi nízký koeficient smršťování díky čemu je reakce na změnu teploty či vlhkosti naprosto minimální. Dřevo díky tomu nepraská a nemění svou velikost.