Jaký materiál na výstavbu sauny?

Používané materiály na výstavbu saun

Základním požadavkem na materiály používaných na výstavbu saun je jejich naprostá zdravotní nezávadnost. Důležité je také, aby se dobře udržovaly a byly odolné vůči klimatu v sauně.

Dřevo je materiál, který je nejen vhodný na výstavbu sauny, ale také jde o přírodní materiál, který dobře působí na psychiku člověka. V saunách je důležitá co největší podpora psychické pohody.

Ne každé dřevo může být použité na výstavbu sauny. Nevhodný je např. dub či buk. Jde totiž o tvrdé dřeviny a v sauně by dosahovaly vysoké povrchové teploty. Nevhodné jsou i borovice či modříny. Jedná se o smolná dřeva, takže v sauně vyrobených z nich by účastníkům hrozily popáleniny od pryskyřice.

Námi používané materiály

Pro výstavbu sauny se používají různé dřeviny. Dlouholeté zkušenosti v oboru nám Však prokázali, že mezi nejlepší dřeviny patří Africká vrba a aromatický Červený cedr. A abychom přinášeli vždy ty nejkvalitnější výrobky, rozhodli jsme se sauny nabízet právě pouze v těchto provedeních.

  • Africká vrba: Představuje dřevo mající světlou barvu. Jeho výhodu je, že nepálí. Má nízkou tepelnou vodivosti. Hodí se v sauně např. na lavice, které jsou v přímém styku s pokožkou saunujícího. Více informací o Africké vrbě naleznete zde.
  • Červený Cedr: Patří mezi dřeviny, ze kterých se vyrábějí luxusní sauny. Cedr je aromatický a má výborné tepelné izolační vlastnosti. Posiluje fyzickou i psychickou pohodu člověka a velmi dobře odolává vlhkosti. Více informací o Červeném Cedru naleznete zde.

Ostatní materiály

  • hemlock: Kabiny sauny jsou často vyráběné z jedlovce kanadského (hemlock). Jedná se o vysoký jehličnatý strom z čeledi borovicovitých. Pochází ze Severní Ameriky a má několik odrůd. Je světlohnědé až růžové barvy. Ve své struktuře má tenké proužky, které zvýrazňují strukturu dřeva.
  • smrk: Oblíbeným materiálem pro výstavbu sauny je i smrk. Nejčastěji se používá skandinávský (severský) smrk. Je světlý a má menší suky. Od našeho smrku se liší vyšší hustotou a zarostlejšími suky.